Veikala Noteikumi | Preses Serviss

Veikala Noteikumi

SIA “Preses Serviss” (Reģ. Nr.: 40003563888, juridiskā un faktiskā adrese: Aiviekstes iela 4, Rīga, LV-1003; birojs@presesserviss.lv, Tel. Nr. 27012911), turpmāk tekstā “Pārdevējs”, nodrošina tīmekļa vietnes www.presesserviss.lv  darbību, tajā pieejamo saturu, pieejamo preču un pakalpojumu klāstu un e-veikala darbību saskaņā ar izstrādātajiem noteikumiem.

Šie noteikumi ir uzskatāmi par juridiski saistošiem visām iesaistītajām pusēm – gan Pārdevējam, gan ikvienai juridiskai vai fiziskai personai – Pircējam, kas apmeklē un veic pirkumus interneta veikalā www.presesserviss.lv (turpmāk tekstā “Pircējs”). Noteikumos ir izklāstītas pušu tiesības, saistības un pienākumi attiecībā preču iegādi www.presesserviss.lv, piegādi, atgriešanu un samaksu.

Apmeklējot un veicot pirkumus www.presesserviss.lv interneta veikalā Jūs apliecināt, ka esat iepazinies un piekrītat šiem lietošanas noteikumiem, pieņemtajiem sīkdatņu noteikumiem un Privātuma politikai. Mēs paturam tiesības šos noteikumus mainīt un aktualizēt bez iepriekšēja brīdinājuma, tādēļ, veicot atkārtotus pasūtījumus, lūdzam ar noteikumiem iepazīties katru reizi.

 

Vispārīgie noteikumi

Pircējs pasūta, bet Pārdevējs apņemas piegādāt un nodrošināt www.presesserviss.lv interneta veikalā pieejamās preces. Preču nosaukumi, cenas un to pieejamība tiek saskaņota ar Pircēju, veicot pasūtījumu, klientam saņemot rēķinu un klients savu piekrišanu pasūtījumam sniedz, veicot tā apmaksu.

www.presesserviss.lv apmeklēt un pirkumus veikt interneta veikalā ir tiesīgi gan reģistrēti Pircēji, gan nereģistrēti Pircēji.

Savstarpējais Pircēja un Pārdevēja distances līgums stājas spēkā brīdī, kad Pircējs, veicot pasūtījumu un tā apmaksu, ir piekritis interneta veikala lietošanas, sīkdatņu noteikumiem un privātuma politikai.

Pirkuma apmaksa apliecina Pārdevējam Pircēja piekrišanu interneta veikala lietošanas, sīkdatņu noteikumiem un privātuma politikai.

 

Reģistrācija un personas datu apstrāde

Pārdevējs apņemas ievērot konfidencialitāti un garantē personas datu drošību un izmantošanu atbilstoši Fizisko personu datu aizsardzības likuma un Informācijas sabiedrības pakalpojumu likuma prasībām.

Lai kļūtu par reģistrētu Pircēju, interneta veikalā www.presesserviss.lv individuāli jāveic reģistrācija.

Aizpildot reģistrācijas formu, Pircējs sniedz par sevi šādus datus: Vārds, Uzvārds, tālruņa numurs, E-pasts un precīza piegādes adrese. Pircējs ir atbildīgs par datu pareizību un atbilstību faktiskajam. Pārdevējs nenes atbildību par nekorekti vai nepilnīgi uzrādītiem datiem un sekām, kas no tā izriet.

Piekrītot interneta veikala www.presesserviss.lv noteikumiem, Pircējs akceptē sniegto personas datu apstrādi sekojošiem mērķiem:

  • Pircēja informēšanai un saziņai
  • Pircēja identifikācijai
  • Preču pārdošanai
  • Pasūtījumu noformēšanai un tā piegādei

Lai padarītu iepirkšanos ērtāku – īpaši atkārtotu vai regulāru pasūtījumu gadījumā – ir ieteicams kļūt par reģistrētu Pircēju. Reģistrāciju iespējams veikt jebkurā brīdī – pirms iepirkšanās vai pirms pasūtījuma apmaksas.

Reģistrējoties, Pircējs izvēlās savu profila lietotājvārdu un piekļūšanas paroli un tādējādi izveido savu reģistrēta lietotāja profilu. Ikviens reģistrēts Pircējs/lietotājs ir atbildīgs par savu piekļuves datu konfidencialitāti, drošu glabāšanu, nepieļaujot to nonākšanu trešo personu rīcībā.

Reģistrētam Pircējam ir tiesības savu reģistrāciju anulēt/dzēst, mainīt, koriģēt, papildināt profilā norādītos datus.

Nereģistrēts Pircējs, veicot Pasūtījumu interneta veikalā www.presesserviss.lv un sniedzot pieprasītos personas datus, piekrīt Noteikumiem un personas datu apstrādei pasūtījuma nodrošināšanai, noformēšanai un pirkuma piegādes izpildei. Nereģistrēta Pircēja pasūtījuma izpilde paredz Pircēja identifikāciju un informēšanu, preču tirdzniecību un pirkšanu, kā arī preču piegādi pasūtījumu veikušajai personai.

 

Preču cenas

Preču cenas interneta veikalā www.presesserviss.lv  ir norādītas Eiro, atbilstoši spēkā esošajos normatīvajos aktos noteiktai kārtībai – iekļaujot noteikto pievienotās vērtības nodokļa likmi (PVN).

Cenā nav iekļautas Preces piegādes izmaksas. Preču piegādes cena tiek aprēķināta un ir norādīta atsevišķi, veicot katru individuālu Pasūtījumu un izvēloties sev vēlamo piegādes veidu. Piegādes izmaksas atkarīgas no izvēlētā piegādes veida, kopējā pasūtījuma svara vai izmēra. Ja klients izvēlās piegādi ar VAS “Latvijas Pasts”, piegādes cena ir atkarīga no preces/preču svara, savukārt piegādēm uz Omniva pakomātiem cena ir atkarīga no sūtījuma izmēra.

Preces Pircējam tiek pārdotas par cenām, kas ir spēkā preču pirkuma izdarīšanas brīdī.

Pārdevējs interneta veikalā www.presesserviss.lv ir tiesīgs bez iepriekšēja paziņojuma mainīt preču cenas un aktualizēt piegādes izmaksas atkarībā no tirgus situācijas un saskaņā ar piegādes pakalpojumu nodrošinātāju tarifiem.

 

Preču pieejamība

Iegādāties interneta veikalā www.presesserviss.lv iespējams tikai tās preces, kas pieejamas rezervēs un, ja zem tīmekļa vietnē ievietotā preces attēla ir norādīta iespēja (poga) “PIRKT”.

Saņemto un apmaksāto pasūtījumu apstrāde un noformēšana tiek veikta rindas kārtībā, aktualizējot preču pieejamības informāciju pēc katra pasūtījuma apstrādes. Vairāku vienlaicīgi saņemto pirkumu gadījumos, ja kāda no precēm vairs nav pieejama rezervēs līdz  visu saņemto pasūtījumu apstrādei un izsūtīšanai, Pārdevējā klientu konsultants sazinās ar Pircēju, kam preci vairs nav iespējams nodrošināt, lai vienotos par preču aizvietošanu vai rastu situācijai atbilstošu risinājumu.

 

Pasūtījuma noformēšana

Pasūtījums tiek uzsākts, izvēloties preci un nospiežot pogu “PIRKT”, kas izvietota produktu katalogā – zem preces attēla. Gadījumos, ja zem preces attēla nav poga “PIRKT”, pasūtījumu tīmekļa vietnē nav iespējams veikt. Pircējs pasūtījumu turpina, reģistrējoties, pierakstoties savā lietotāja profilā vai kā viesis – bez reģistrācijas. Pircēja pienākums ir ievērot preču pirkuma procesa soļus, aizpildot un pārbaudot katrā solī pieprasīto un uzrādīto informāciju, kā arī pārliecinoties par grozā ievietoto preču pareizību un daudzumu.

Ja reģistrēts Pircējs pirms pirkuma veikšanas ir pierakstījies savā profilā, kurā reģistrēta nepilnīga informācija, tad preču pirkšanas brīdī uzrādītā/pieprasītā informācija jāpārbauda un nepieciešamības gadījumā tā jāpapildina vai jālabo.

Pasūtījuma noformēšanas procesā ir jāizvēlas piegādes veids.

Juridiskām personām PVN rēķins jāpieprasa individuāli, pēc pasūtījuma noformēšanas, rakstot uz e-pasta adresi birojs@presesserviss.lv

 

Pasūtījuma apmaksa

Interneta veikalā ir pieejami trīs pasūtījumu apmaksas veidi:

  • Interneta bankas tiešsaistes maksājums
  • Ar maksājumu karti
  • Rēķina apmaksa ar bankas pārskaitījumu piecu darba dienu laikā

Pirkumu apliecinošs dokuments tiek nosūtīts uz pasūtījuma formā norādīto e-pastu.

 

Pasūtījuma izpilde

Interneta veikalā www.presesserviss.lv veiktie pasūtījumi tiek apstrādāti 1-3 darba dienu laikā (darba laiks no pulksten 9.00 līdz 17.00).

Pircēji saņem pasūtījuma statusu apliecinošu informāciju elektroniski uz pasūtījumā norādīto e-pasta adresi.

 

Preču piegāde un saņemšana

Preču piegāde tiek veikta uz Pircēja norādīto pasta adresi Latvijas Republikas teritorijā, kuru Pircējs norāda vai apstiprina pirms katra pasūtījuma veikšanas vai, izvēloties sūtījumu pakomātā – piegāde tiek vieta uz izvēlēto pakomātu.

Preču piegāde tiek veikta tikai darba dienās.

Pasūtījuma apstrāde un izsūtīšana tiek veikta pēc tam, kad Pārdevējs saņem apmaksu par pasūtījumu savā uzņēmuma kontā.

Izvēloties pasūtījumu saņemt uz kādu no pašapkalpošanās pakomātiem, pasūtījuma piegādes dienā Pircējs saņem informatīvu īsziņu no kurjerpasta, kurā ir norādīts pakomāta durvju atvēršanas kods.

Izvēloties pasūtījumu saņemt pa pastu, piegādes termiņš ir 1-5 dienām un tas ir atkarīgs no VAS “Latvijas Pasts” darbības. Sūtot preces pa pastu, Pircējam jāņem vērā, ka piegāde pastkastē būs iespējama tikai gadījumā, ja preces izmērs nepārsniegs pastkastes izmēru un vai to būs iespējams pastkastē ievietot, sūtījumu nesabojājot. Gadījumos, kad Pircējs būs izvēlējies piegādi pa pastu un pastkastes izmēri neļaus veikt piegādi, pastnieks atstāj aicinājumu sūtījuma saņemšanai pasta nodaļā. Sūtījuma uzglabāšana pasta nodaļā ir viens mēnesis no sūtījuma saņemšanas dienas pasta nodaļā. Pēc 10 diennaktīm var tikt piemērota maksa par sūtījuma glabāšanu.

Gadījumā ja Pircējs pēc aicinājuma saņemšanas nav devies pakaļ uz pasta nodaļu pēc pasūtījuma, un ja tas tiek atgriezts Pārdevējam (ieskaitot gadījumus, kad preces atgriešana Pārdevējam ir veikta Pircēja nekorekti norādītas piegādes informācijas dēļ), atkārtota preces izsūtīšana tiek veikta tikai gadījumos, ja Pircējs atkārtoti sedz piegādes izmaksas.

Saņemot preci, Pircējam ir pienākums pārliecināties par piegādātās preces atbilstību pasūtījumam.

Konstatējot bojājumu vai neatbilstību pasūtījumam, Pircējam nekavējoties par to ir jāinformē Pārdevējs rakstveidā, adresējot e-pastu birojs@presesserviss.lv vai zvanot uz tel. Nr. 27012911.

 

Atteikuma tiesības. Preču maiņa un atgriešana

Saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 255 “Noteikumi par distances līgumu” Pircējs – patērētājs var izmantot atteikuma tiesības  un vienpusēji atkāpties no līguma 14 kalendāro dienu laikā no Preču piegādes dienas. Saskaņā ar šo noteikumu 22.10. punktu, Patērētājs nevar izmantot atteikuma tiesības, ja tiek piegādāti laikraksti, periodiskie izdevumi vai žurnāli, izņemot gadījumu, ja tie tiek piegādāti saskaņā ar abonēšanas līgumu.

Pārdevējs atteikumu par pasūtītajiem periodiskajiem izdevumiem vai žurnāliem pieņem tikai pirms ir veikta pasūtījuma izsūtīšana, Pircējam Pārdevēju par atteikumu informējot nekavējoties rakstiski, adresējot e-pastu birojs@presesserviss.lv, vai zvanot uz tel. Nr. 27012911.

Ja Pircējs ir iegādājies grāmatu un vēlas atteikties no saņemtā pasūtījuma, Pircējs ir atbildīgs par to, lai precei nesamazinātos tās vērtība un kvalitāte. Pretējā gadījumā Pārdevējam ir tiesības atteikt Pircējam atteikuma tiesību izmantošanu attiecībā uz piegādāto preci.

Lai izmantotu atteikuma tiesības, Pircējam 14 dienu laikā no brīža, kad ir saņēmis savu pasūtījumu, jāinformē Pārdevējs, rakstot e-pastu uz birojs@presesserviss.lv.

Turpmāka saziņa un vienošanās saistībā ar atteikumu Pircējam ar Pārdevēju jāveic individuāli. Pārdevējs informē Pircēju par veicamajām un nepieciešamajām formalitātēm atteikuma noformēšanai un tālākai atteikuma apstrādei.

Atteikuma tiesību izmantošanas gadījumā, Pircējam jāiesniedz saņemtā prece. Izdevumus par Preces atpakaļ nogādāšanu interneta veikalam www.presesserviss.lv uzņemas Pircējs.

Pārdevējam ir tiesības nepieņemt Preci un atteikt Pircējam izmantot atteikuma tiesības, kā arī neatmaksāt Pircējam par preci samaksāto naudu, ja Preces atgriešanas brīdī ir konstatēti redzami mehāniski bojājumi, manāmas nolietojuma pazīmes, vai prece ir nepārprotami personalizēta.

Samaksa preču cenas atmaksas gadījumos, kad Pircējs izmanto atteikuma tiesības, tiek veikta spēkā esošajos normatīvajos aktos noteiktajos termiņos un kārtībā.

Atsakoties no distances līguma un atgriežot preci Pārdevējam, atmaksāti tiks visi no Pircēja saņemtie maksājumi, tostarp piegādes izmaksas – izņemot gadījumus, kad izvēlētais pasūtījuma piegādes veids nav lētākais no piedāvātajiem. Atmaksa Pircējam tiks veikta 14 dienu laikā no dienas, kad no Pircēja tiks saņemta atgrieztā prece. Atmaksāšana tiks veikta, izmantojot tādu pašu maksāšanas līdzekli, kāds tika izmantots sākotnējam darījumam (uz to pašu bankas kontu, no kura saņemts maksājums), ja vien Pircējs nav skaidri paudis vēlmi to saņemt citādi. Kompensāciju par atgriezto preci Pircējs var arī saņemt, izvēloties citu cenas ziņā līdzvērtīgu preci.

 

Pārdevēja tiesības un pienākumi

Pārdevējs apņemas sniegt pakalpojumu atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām, kvalitatīvi, ievērojot godīgus komercprakses standartus, kritērijus un ētikas normas.

Pārdevējs apņemas izpildīt līgumu un piegādāt preces Pircējam saskaņā ar līguma noteikumiem.

Pārdevējs nevar garantēt, ka Pasūtījuma piegāde būs bez kļūdām, tomēr radušos kļūdu gadījumā apņemas tās labot iespējami ātri un pēc būtības.

Ja Pārdevējs nevar izpildīt kādu no noteikumos ietvertajiem nosacījumiem, tas savlaicīgi informē Pircēju, sazinoties pa norādīto telefona numuru vai e-pastu, norādot iemeslus un piedāvājot izdarīt grozījumus pasūtījumā vai noteikumos, tādējādi rodot risinājumu atbilstoši situācijai, abām pusēm savstarpēji vienojoties.

Visas domstarpības un strīdus, kas varētu rasties starp Pircēju un Pārdevēju līguma izpildes gaitā, puses apņemas risināt savstarpēju sarunu ceļā. Nepanākot vienošanos sarunu ceļā, strīdi tiek izskatīti Latvijas Republikas tiesās.